Współczesna sztuka użytkowa

Sztuka kojarzy nam się z dziełami sławnych malarzy, rzeźbiarzy, które znajdują się zamknięte za pancernymi szybami w muzeach i są pilnie strzeżone. Tymczasem sztuka jest także wokół nas, na ulicy, w szkołach, w Internecie i wcale nie są to obrazy z metaforyczną treścią, do których toczenie Wrocław zrozumienia potrzebny jest krytyk sztuki, ale zwykłe dzieła obrazujące nasze codzienne życie, zwykłych ludzi.
Z taką sztuką możemy spotkać się na ścianach budynków, na chodnikach, przecież graffiti to nie tylko obraźliwe napisy, ale także wiele wartościowych dzieł, prawdziwych majstersztyków, przedstawiających przykładowo ludzkie cierpienie, papieża, czy urocze krajobrazy. Sztukę możemy spotkać także wśród ulicznych malarzy, rysowników, którzy tworzą karykatury. Wreszcie sztuka to także grafika, którą podziwiać możemy w Internecie – logo, tło strony, serwisy promujące twórczość grafików, czy fotografików.
W dzisiejszych czasach sztuka zeszła zetem z piedestału muzeum i wkroczyła w nasze codzienne życie. Możemy z nią obcować w każdej chwili, nie tylko podczas wycieczki do muzeów. Szkoda tylko, że niewiele zmienił się stosunek do artystów, którzy zazwyczaj tworzą charytatywnie, nie zarabiając wiele na swych dziełach.

Zobacz stronę autora: kabina z hydromasażem